• satis@turizmbul.com
  • +90 (216) 349 79 84

HABER DETAYI

Ekim 10, 2020 9:08 pm

Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, Doğallığın İzini Sürüyor

Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, Doğallığın İzini Sürüyor
71 / 100

İstanbul’un tarihini, kültürünü, boğaz keyfini, dünya mutfağının seçkin lezzetleriyle bir arada sunan Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, bütünsel iyilik ve sürdürülebilirlik anlayışını konaklama deneyiminin her aşamasında misafirlerine yaşatıyor. Bu anlamda Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, Executive Chef’i Özgür Üstün liderliğindeki ekibiyle, Eat With Six Senses felsefesini tamamen doğal ve organik ürünlerden oluşan menülere yansıtarak, misafirlerine “sağlıklı yaşam deneyimi” sunuyor.

Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, olumsuz çevresel etkileri azaltmaya, dünya okyanuslarının ve diğer doğal çevrelerin kirliliğiyle mücadele etmeye yönelik sürdürülebilirlik ve bütünsel iyilikle ilgili çabalarını sürdürüyor.

Executive Chef Özgür Üstün’ün liderliğinde otel bünyesindeki Defne Restoran’ın menülerinde yer alan tüm lezzetler, Eat Wit Six Senses felsefesiyle, hem besleyici hem de sağlıklı malzemelerden oluşuruken, otelin fine-dining restoranı Toro Latin Gastro Bar’da mevsiminde kullanılan malzemeler ve yerli üreticiden temin edilen meyve, seze ve et çeşitleri ile küçük üreticinin ayakta kalması için destek sağlanıyor.

Yaşamın ince zevklerinden ödün vermeden, misafirleri için sağlıklı ve dengeli bir yaşam tarzını hedefleyen Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, organik bahçesinden toplanan sebze ve meyvelerle hazırlanan yemekleri, doğal turşuları, fermente hazırlanan gıdaları, manda sütünden yaptıkları yoğurt ve peynirler ile sürdürülebilirlik felsefesini benimsediğini ortaya koyuyor. Ayrıca mevsiminde toplanıp hazırlanan doğal domates, biber salçaları, soslar, mevsiminin en taze meyveleri ile şeker kullanılmadan hazırlanan reçeller, kurutulmuş et ve pastırma gibibir çok doğal ürün de içerde hazırlanarak misafirlerin beğenisine sunuyor.

Misafirlerine sağlıklı yaşam deneyimi yaşatmak adına adeta doğallığın izini süren Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul’da, tüm tatlılar şeker kullanılmadan meyvelerin kendi şekeri, doğal tatlandırıcı ve bal ile lezzetlendirilerek servis ediliyor. Eat With Six Senses felsefesini tam anlamıyla uygulayan Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul’da, yerli üretime destek hedefiyle, otelin birçok mutfak alışverişi Sarıyer’in yerli esnafından yapılıyor.

Earth Lab’de Doğaya Saygı

Six Senses Hotels Resorts Spa markasının kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımı ve sürdürülebilirlik felsefesi çerçevesinde, Six Senses Kocataş Mansions çevreci adımlar atmayı da sürdürüyor. Otel odalarında, restoran ve mutfakların %95’inde plastik ürünler, pamuklu çubuk, pipet gibi malzemeler kullanılmıyor. Banyolarda kullanılan ürünler tamamen organik ve doğaya saygılı malzemelerden elde ediliyor.

Ayrıca Six Senses’in sürdürülebilirlik ve doğaya saygı yaklaşımını içinde barındıran Earth Lab’de organik yöntemlerle taze otlar, sebzeler, meyve ve Spa bakımlarında kullanılan bitkiler yetiştiriliyor. Misafirler, sürdürülebilirlik felsefesini yaşayabilecekleri Earth Lab’deki atölye çalışmalarında, diş macunu, el kremi, vücut kremi, peeling gibi ürünleri tamamen doğal ürünlerle hazırlayarak, sağlıklı yaşam deneyimine katılabiliyor.

Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul Executive Chef Özgür Üstün, “Uzun yıllardır büyük otel zincirlerinde, farklı kültürlerden gelen insanların oluşturduğu ekiplere liderlik ediyorum. Sürdürülebilirlik felsefesi ve bütünsel iyilik adına sektöre öncülük eden Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul’da ise farkındalık adına ciddi bir vizyon edindim. Otel demek artık sadece konaklanan ve yemek yenen bir alan değil, sorumlu bir vatandaş olmaya çabalayan herkesin deneyim alanı haline geldi. Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul da bu deneyim için doğru bir adres. Gezegenimiz üzerindeki etkimizin, çalışanlarımız, misafirlerimiz ve tedarikçilerimiz için somut faydalar yaratma sorumluluğumuzun farkındayız” dedi.

Six Senses Hotels Resorts Spas Hakkında: Six Senses, Evason ve Six Senses Spas isimleri altında 21 ülkede 18 otel ve 30 Spa tesisi ile hizmet verilmekte olup önümüzdeki dönemde 19 yeni tesis açılışı planlanmaktadır. Six Senses, IHG® (InterContinental Hotels Group) ailesinin bir üyesidir.

Six Senses Hotels and Resorts: Topluma, sürdürülebilirliğe, duygusal misafirperverliğe, bedensel&ruhsal iyilik haline sıradışı bir dokunuşla liderlik taahhüdünde bulunmaktadır.İster enfes bir adada muazzam bir tatil köyü, ister dağlık bir alanda sessiz ve huzurlu bir dinlenme yeri ya daşehir oteli olsun, vizyonumuz her zaman aynıdır : Misafirlerimizin duyularını yeniden uyandırmak, böylece seyahatlerinin arkasındaki amacı hissetmek ve nihayetinde kendileriyle, başkalarıyla ve etraflarındaki dünyayla yeniden bağlantı kurmalarını sağlamak.

Six Senses Spas: 14 ayrı bağımsız Spa merkezinde ve tüm Resort’larda uzman terapistler eşliğinde uygulanan çok çeşitli bütünsel sağlık, yenilenme ve güzellik bakımları. Yüksek teknoloji ürünler ve yüksek dokunuşlu yaklaşım ile misafirleri ilerlemek istedikleri sağlıklı yaşam yolunda kişiselleştirilmiş programlarla destekliyoruz.

Six Senses Residences: Şık bir şekilde döşenmiş özel villa veya dairenizin sıcak atmosferinde, kişisel dokunuşlarınızı kapsayan aynı zamanda içinde bulunulan yerel toplumun tüm benzersiz olanaklarını sağlayan, doğanın amaçladığı hoşgörülü bir yaşam şeklini destekliyoruz. Her biri gelecek nesiller için uzun vadeli yatırımlar olan üst düzey restoranlar, sağlıklı yaşam programlarına liderlik ve dünya çapında diğer Resort’larda özel statü sahibi olma faydalarını sağlıyoruz.

Evason:
Six Senses’in ödünsüz sosyal ve çevresel sorumluluk felsefesini paylaşan eşsiz iki tesis, bir yanda tüm aile bireylerinin seveceği çeşitli kişisel deneyimler sunarken, diğer yanda güçlü bir değer odağı sağlamaktadır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.